Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme uzmanlık gerektiren bir iştir. Ve hayatımızda önemli bir yeri vardır. Bizlerin yaşam kalitesini oldukça önemli ölçülerde etkilemektedir. Petek temizliği kombi ve klima ve kaloriferlerde periyodik dönemlerde yapılması gereken bir işlemlerdir. Vanaların tıkanması sonucu kombi, kalorifer, klima peteklerinin tozlanması sonucu da klimaların ısıtma ve soğutma konusunda verim azalması yaşanır. Yüksek maliyetli faturalar doğar ve verim azalmaya başlar. Bu sebeple yılda en az 2 kez her bahar döneminde peteklerin temizlenmesi büyük önem taşır. 

Petek temizliği işlemi sırasında birçok farklı yöntem ve işlemler tercih edilebilir. Günümüzde birçok kişinin ihmal ettiği kalorifer ve kombi bakımlarının en önemli kısmı  petek temizliği işlemleridir. Kış boyunca peteklerin tam ısınması ve yüksek verimle çalışarak tasarruf sağlaması için temizlik işlemlerinin zamanında ve eksiksiz uygulanması oldukça önemlidir. Petek temizleme de birçok farklı yöntemler kullanılır. 

Petek Temizliğinin Faydaları
Gelişen Teknolojiyle birlikte petek temizleme işlemleri de daha profesyonel şekilde yapılmaya başlanmıştır. Peteklerin temizlenebilmesi için özel cihaz geliştirilmiş ve bu işlemler için profesyonel cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde birçok farklı tesisat ve teknik servis firması tarafından petek temizleme hizmeti sunulmaktadır. Bu firmalar arasında doğru seçimi yapmak ve kaliteli hizmeti almak oldukça önemlidir. Firmamızı diğer firmalardan ayıran en önemli özellikse tüm hizmetlerimizde olduğu gibi petek temizleme işlemleri içinde büyük bir hassasiyetle faaliyet yürütmektir. Petek temizliği hizmetlerimiz sayesinde birçok açıdan avantaj sağlayabilir.

Petek temizleme hizmetlerinin sağladığı başlıca faydalar arasında:

  • Petek borularında oluşan kılcal çatlaklar onarılır,
  • Petekler oldukça yüksek verimde çalışır ve ısıtma işlemini tam yapar,
  • Enerji ve yakıt tasarrufu sağlanır
  • Kış boyu yüksek verim sağlanır,
  • Oluşacak birçok arızanın önüne geçilir. 
Hemen Ara